Turniej1/8 finału PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Przybylak
czwartek, 05 kwietnia 2012 11:41

W dniach 30.03 i 01.04 w hali ZSO nr 5 odbył się turniej 1/8 Finału Mistrzostw Polski Młodzików. Turniej nie zakończył się awansem drużyny TS Koset do następnej rundy. Po zaciętych i wyrównanych meczach z zespołami z Pyrzyc, Olsztyna i Jastarni, trener Jacek Nowak oraz zawodnicy odczuwają niedosyt. Awans był na wyciągnięcie ręki.

Bardzo nierówny ale też i zacięty, niedzielny mecz z AZS UWM II Olsztyn był dla obu drużyn przepustką do fazy 1/4 MP. Stawka była wysoka, pewnie dlatego sparaliżowała młodych zawodników. W pierwszym secie to Koset pokazał swoją wyższość i właściwie bez komentarza jest końcowy wynik tego seta – 25 : 13. Po przerwie grudziądzanie weszli na boisko całkowicie odmienieni. Na niekorzyść. Od początku seta olsztynianie, a właściwie jeden zawodnik-Janowski Piotr-zatrzymał Koset. Przewaga ośmiu punktów była nie do odrobienia. Ostatecznie drugi set zakończył się wynikiem 21 : 25. W trzecim secie punkt za punkt walka toczyła się do wyniku 12 : 12. W końcówce dwie straty spowodowały przegraną w całym meczu. Tak czy inaczej, gratulujemy zawodnikom postawy na boisku, przysporzenia kibicom dużej dawki emocji.